Jestem w ciazy. Co robic?

noun_251316.png

W Polsce, nastoletnie ciąże stanowią 5-10% wszystkich ciąż. Jeśli jesteś, lub będziesz, nastoletnia mama lub tata, nie wahaj się zwrócić się o pomoc.

Jeśli jesteś w ciąży, zgłoś się do lekarza aby przeprowadzić wszystkie niezbędne badania. Lekarz odpowie na wszystkie pytania i opowie o tym co się dzieje z Twoim ciałem podczas ciąży. Pamiętaj, ze ciąża to odpowiedzialność obojga rodziców – zarówno kobiety jak i mężczyzny.

Jeśli chcesz z kimś porozmawiać czy podzielić się swoimi wątpliwościami możesz skorzystać z telefonu zaufania pod numerem 603-897-586. Działa on w każdy czwartek w godz. 20:00 – 21:00. Pamiętaj również, że istnieją organizacje, które pomagają kobietom w ciąży i samotnym matkom - Centrum lub Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze, Domy Samotnej Matki. Są to instytucje które dają opiekę psychologiczną, schronienie i pomoc materialną kobietom w ciąży. Pomogą Ci także,  jeśli nie chcesz dziecka - ułatwiając przeprowadzenie adopcji.