Czy seks analny może nieść ze sobą problemy zdrowotne?

noun_575032.png

Seks analny to stymulacja odbytu partnera lub partnerki – penisem, specjalnymi przedmiotami, palcami, językiem czy dłonią.  Seks analny bywa uprawiany zarówno przez pary homoseksualne, jak i heteroseksualne. Dla niektórych jest to bardzo przyjemna forma seksu, dla innych nie. Tak czy inaczej, jest to zupełnie normalna aktywność seksualna.

Seks analny nie powinien być szkodliwy dla zdrowia. Jednak może być bolesny jeśli nie jesteś rozluźniony/rozluźniona lub nie użyliście specjalnego lubrykantu.

Słuchaj swojego ciała. Jeśli seks analny (albo jaka inna forma seksu) sprawia Ci bol lub nie jest przyjemna – powiedz o tym swojemu partnerowi lub partnerce. Jeśli nie chcesz uprawiać takiej formy seksu, nikt nie może cię do niej zmusić.

Nie możesz zajść w ciążę od seksu analnego, ale możesz zarazić się chorobami przenoszonymi droga płciową. Dlatego jest bardzo ważne abyście używali prezerwatyw. Jeśli chcecie uprawiać seks analny i waginalny lub oralny, pamiętajcie żeby zawsze umyć prącie lub przedmiot który był w odbycie przed wsunięciem go do pochwy. Uchronicie się w taki sposób przed infekcjami.