Czy można uprawiac seks podczas miesiączki?

noun_28612.png

Seks podczas miesiączki jest wciąż dla wielu tematem tabu. Dla niektórych jest to nieestetyczne. Inni po prostu nie mają na to ochoty. Nie ma jednak zbyt wielu przeciwskazań przed współżyciem podczas okresu. Jeśli oboje z partnerem lub partnerka macie na niego ochotę  - nie ma na powodów żeby sobie go odmawiać.

Niektóre kobiety nie maja ochoty na seks podczas miesiączki, zwłaszcza w pierwszych dniach jej trwania. Jest to związane z kiepskim samopoczuciem, obfitym krwawieniem, bólem miesiączkowym lub ogólnym rozbiciem. Inne, doświadczają zwiększonego libido podczas okresu.

Warto pamiętać - ginekolodzy podkreślają że seks podczas miesiączki wiąże się ze zwiększonym ryzykiem infekcji pochwy. Dlatego tez, jeśli decydujecie się na seks podczas menstruacji, należy zawsze stosować prezerwatywę, nawet jeśli stosujecie tez inna metodę antykoncepcji. 

Seks podczas miesiączki, a ciąż 

Według popularnej opinii, kobieta nie może zajść w ciąże podczas miesiączki. Jest to jednak nie prawda. Menstruacja nie stanowi stuprocentowego zabezpieczenia przed ciążą - ryzyko jest minimalne tylko u kobiet, u których występują bardzo regularne cykle.