Jak radzić sobie z polucjami nocnymi?

noun_152059.png

Polucje nocne to spontaniczny orgazm z wytryskiem, który zdarza się podczas snu. Zwykle pojawiają się podczas snów erotycznych. Niektórzy mężczyźni budzą się podczas polucji nocnych, ale inni je po prostu przesypiają.

Polucje nocne zaczynają się zazwyczaj w okresie dojrzewania, wtedy gdy organizm zaczyna produkować więcej testosteronu – głównego hormonu męskiego. Chociaż niektórzy mężczyźni mogą się tym czuć zakłopotani lub winni, polucje nocne są zupełnie normalne. Większość mężczyzn przechodziła przez polucje nocne podczas okresu dojrzewania, a niektórym zdarza się to także w dorosłym życiu. Polucji nocnych nie da się kontrolować ani im zapobiegać. Jeśli zauważysz że przytrafiły się Tobie, nie wstydź się ani nie czuj się winny. Po prostu zmień pościel lub prześcieradło.

Niektórzy mężczyźni zauważają, ze masturbacja pomaga w zwalczaniu polucji nocnych. Jeśli nie jesteś aktywny seksualnie (a nawet jeśli jesteś) spróbuj rozwinąć zdrową relację z masturbacją. Jeśli masturbacja pomaga Ci się czuć lepiej i rozładować napięcie seksualne, może być to rozwiązanie dla Ciebie.