Jak powinny wyglądać wargi sromowe?

noun_322961.png

Każda kobieta jest inna. Mamy różne dłonie, nosy, uszy, oczy i wargi sromowe. Wszystkie te różnice są zupełnie normalne.

Rozmiar

Istnieją dwie pary warg sromowych: większe i mniejsze. Z tym, że te „mniejsze” są czasami większe od tych „większych”  - dotyczy to prawie połowy kobiet. 

Symetria

Wargi sromowe są zazwyczaj niesymetryczne. Dokładne symetria jest bardzo rzadka w przyrodzie. Większość ludzi ma jedną stopę, która jest większa od drugiej, a większość kobiet ma niesymetryczne wargi sromowe. Symetria w tym przypadku to to wyjątek, a nie reguła.

Kolor

Niektóre kobiety mają różowe wargi sromowe, a inne brązowe, czerwonawe lub purpurowe. Czasem wargi sromowe są tego samego koloru jak skóra kobiety, ale często są one jaśniejsze lub ciemniejsze, podobnie jak wargi na twarzy. Różnice w kolorze warg sromowych są bardzo normalne.

Dyskomfort

Jeśli odczuwasz dyskomfort lub swędzenie warg sromowych, możesz spróbować założyć o jeden rozmiar większą bieliznę. Powinnaś też unikać skąpej bielizny takiej jak stringi.  Jeśli odczuwasz bolesne swędzenie warg sromowych, które nie ustaje po zmianie bielizny, powinnaś skontaktować się z lekarzem lub ginekologiem.

Ktoś powiedział, ze moje wargi sromowe są dziwne

Nikt (dotyczy to Twojego partnera, przyjaciółki, mamy kosmetyczki, czy kogokolwiek innego) nie powinien osadzać Twoich warg sromowych, czy którejkolwiek części Twojego ciała.  Większość ludzi nie wie zbyt wiele o tym, jak powinny wyglądać zdrowe genitalia. Wiele osób nie widziało wiele warg sromowych w swoim życiu, a jeśli tak to często w magazynach lub pornografii.  Może zakładają ze wszystkie kobiety wyglądają tak samo. A to nie prawda.  Postaraj się nie martwic komentarzami innych na temat twojego wyglądu. Pomyśl o poziomie zaufania i szacunku, którego oczekujesz od ludzi, którzy cię otaczają.