Mój chłopak nie chce stosować prezerwatyw. Co mam robić?

noun_96297.png

Gdy uprawiacie seks, oboje jesteście odpowiedzialni za wasze zdrowie i ochronę przed ciążą. Niektórzy uważają że naciskanie na swojego partnera lub partnerkę aby uprawiać seks bez zabezpieczenia jest w porządku. To nie prawda. 

Jeśli twój partner lub partnerka nie chcą używać prezerwatyw, masz prawo zapytać dlaczego. Decyzja powinna być wspólna i zawsze brać pod uwagę wasze zdrowie i plany na przyszłość. 

 

‘Nie potrzebujemy prezerwatyw – jestem zdrowy/a i nie mam chorób wenerycznych”

To jak zdrowy/a jesteś w tym momencie nie ma znaczenia – gdy uprawiacie seks zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciąże lub zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową. Ponieważ niektóre choroby weneryczne nie zawsze dają objawy, możecie nawet nie wiedzieć o zakażeniu. 

‘Nie chce używać prezerwatyw – wolę naturalne odczucia’

Seks w prezerwatywie nie musi różnić się od seksu bez zabezpieczenia. Wypróbujcie super cienkie lub naturalne prezerwatywy. Niektórzy mężczyźni twierdzą że seks w prezerwatywie pozwala im przedłużyć erekcję. 

‘Nie chce używać prezerwatyw – po prostu mi się nie chce’ 

Seks bez zabezpieczenia jest bardzo ryzykowny i może zaważyć o waszej przyszłości. Jeśli ktoś nie szanuje Cię wystarczająco aby ochronić was przed niechcianymi skutkami – powinnaś przemyśleć czy warto podejmować to ryzyko.   

‘Nie mogę używać prezerwatyw – mam uczulenie na lateks’

Bardzo niewiele osób jest uczulonych na lateks, dlatego nie zawsze Ci którzy posługują się tym argumentem mówią prawdę.   W przypadku prawdziwej alergii, możecie spróbować prezerwatyw bez lateksu lub takich bez środków plemnikobójczych.